W jaki sposób ryby dbają o zęby?

Nie wszystkie ryby mają zęby, lecz dla tych, które je mają, bardzo ważne jest systematyczne ścieranie ich o koralowce lub skały. Jeśli tego nie zrobią, zęby mogą stać się zbyt długie. Ostatnio rybą musiał się zająć nawet dentysta, by doprowadzić jej zęby do porządku. W Chicago ryba rozdymka imieniem Eddie, która nie przyswoiła sobie nawyku skubania koralowca, nie mogła jeść, gdyż jej zęby wyrosły z ćwierci do trzech czwartych cala.

Rozdymka

Dentysta Edmond Hanley, delikatnie uniósłszy głowę Ed-diego nad wodę, za pomocą diamentowego wiertła starł prze-rośnięte zęby, przerywając zabieg co 30 sekund. Chodziło o to, by zadać Eddiemu jak najmniej bólu, gdyż w sytuacjach stresowych rozdymki powiększają się trzykrotnie, co oznacza dla nich wielki wysiłek.

zębami normalnej długości Eddie znowu pałaszuje swoje ulubione krewetki i inne pożywienie, odzyskując utraconą wagę. Nie będzie problemu z przeprowadzaniem następnych zabiegów dentystycznych, bowiem nowym mieszkaniem Eddiego jest akwarium w poczekalni doktora Hanleya.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Google